Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023
24

września
niedziela


12.00

Pałac Potockich

Wydarzenia towarzyszące

Eksperymentuj! Praktycznie spotkanie z dźwiękiem prowadzone przez Jędrzeja Siwka


Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania z dźwiękiem, bez uprzedzeń, z otwartością na przypadek i efekt samego eksperymentu.

Do udziału w warsztatach Eksperymentuj! zapraszamy osoby, które mają w sobie ciekawość; nie trzeba być muzykiem/muzyczką, artystką/artystą dźwiękowym, aby wziąć udział w spotkaniach. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od poziomu (muzycznego) zaawansowania.

Zajęcia zostały przygotowane w taki sposób, aby każda osoba czuła się swobodnie i odnalazła swój rytm w pracy twórczej z dostępnymi przedmiotami. Osoby zainteresowane elektroakustyką mogą zgłębiać relacje między instrumentami akustycznymi a przetworzonymi przez elektroniczne efekty. Będzie dostępne również akwarium wypełnione wodą i hydrofonem do wodnych eksperymentów z dźwiękiem. Oprócz tego do dyspozycji uczestników oddamy syntezatory, semi-modularne urządzenia, grooveboxy.

Na miejscu będzie  dostępny wielokanałowy mikser – to zaproszenie wystosowane do osób, które chcą dołączyć z własnym instrumentem i poeksperymentować np. z efektami elektronicznymi. Jako bonus będzie można skorzystać z profesjonalnej biblioteki sampli instrumentów symfonicznych stosowanej przez kompozytorów muzyki filmowej.

Sprzęt dostępny podczas Eksperymentuj!:

Moog Sound Studio 3 (DFAM, Subharmonicon, Mother-32)
Moog Grandmother
Moog Theremin
Landscape Stereo Field
Roland TR-8S
Korg MW-2408
Zoom F8n Pro
Zoom F3
Mikrofon Hydrofon/Geofon H2a-XLR (2 szt.)
Mikrofon kontaktowy (2 szt.)
+ przedmioty
 
Efekty:
Ventris Dual Reverb
Generation Loss
EchoSystem
Polymoon
Hedra