Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2020
20

listopada
piątek


18:00
Warsztaty

Samoróbka

pasmo: Wydarzenie towarzyszące
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Oglądaj na żywo
Paweł Romańczuk pokazuje jak zbudować instrumenty z niczego. Od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Jest założycielem wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, w ramach której realizuje osobiste pragnienia artystyczne. W ramach działalności grupy wyłonił się projekt Samoróbka, w którym buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. Są oryginalne, eksperymentalne – taki jest zasadniczy sens budowy instrumentów – rozwinąć szersze spektrum brzmieniowe, odkryć dźwiękowe nieoczywistości.

Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni i zachęcanie słuchaczy do podejmowania własnej małej działalności konstrukcyjnej. Stanowią zaproszenie do eksperymentalnego świata dźwięku poprzez dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniami. Film instruktażowy zaprezentuje budowę trzech instrumentów na poziomie średniozaawansowanym. Każdy zostanie zaprezentowany i umiejscowiony w kontekście istniejących, klasycznych instrumentów.