Organizatorzy




Festiwal jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń wydarzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest, aby Festiwal był miejscem przyjaznym dla wszystkich oraz bezpieczną przestrzenią doświadczania pozytywnych emocji.
Naszą misją jest tworzenie jak najszerszego dostępu do kultury wysokiej dla możliwie największego grona odbiorców, w tym – naturalnie – również dla grup defaworyzowanych. Od lat podkreślamy więc społeczną odpowiedzialność i edukacyjny charakter festiwalu, umożliwiając uczestnictwo w koncertach osobom z niepełnosprawnościami.
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
Prosty tekst - POBIERZ
Tekst o festiwalu w języku prostym do czytania i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, przygotowany przez Fundację Kultury bez Barier.
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU
Koncert w ciemności.
Podczas sobotniego koncertu (3 września o g. 17.00) Clicking / Activities w Sali Kameralnej Starego Teatru w Krakowie Thomas Ankersmit zagra w kompletnej ciemności. Być może pozwoli to wszystkim zwiększyć doznania percepcyjne zaprogramowane w jego muzyce, czyli otoakustyczne słyszenie z wnętrza głowy. Liczymy także, że to doświadczenie jeszcze bardziej otworzy wrażliwość na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku i przybliży sposób odczuwania świata przez pryzmat niewidomości. Wykonanie w takich warunkach to ogromne wyzwanie dla Ankersmita, ale również jedyne w swoim rodzaju doświadczenie dla wszystkich.
Więcej informacji o koncercie: https://sacrumprofanum.com/program/clicking-activities
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU
Wydarzenia Festiwalu Sacrum Profanum będą odbywać się w 9 miejscach w Krakowie. Poniżej znajduje się lista lokalizacji festiwalowych z informacjami o barierach i/lub udogodnieniach architektonicznych.
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. M. Konopnickiej 17
Pełna informacja o dostępności budynku znajduje się na stronie http://icekrakow.pl/informacje-praktyczne w zakładce „Dostępność”.
Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2/4
Pełna informacja o dostępności budynku znajduje się na stronie https://www.cricoteka.pl/pl/dostepnosc/
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Filharmonia nie dysponuje parkingiem dla słuchaczy, ale od strony ulicy Zwierzynieckiej znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek częściowo dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Przy głównym wejściu do budynku, od ulicy Straszewskiego, znajduje się niski próg. Drzwi nie otwierają się automatycznie, dlatego obsługa widowni oraz koordynator dostępności służą pomocą.
Kasa biletowa znajduje się na parterze, wejście od ulicy Straszewskiego. Do szatni na poziomie −1 oraz na balkon można się dostać za pomocą windy. Wejście na główną część sali koncertowej jest pozbawione progów. Obsługa widowni otwiera obydwa skrzydła drzwi, żeby każdy mógł swobodnie wejść. Balkon nie jest dostosowany dla osób poruszających się na wózkach.
Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu znajdują się na parterze.
Zarówno kasa biletowa, jak i sala koncertowa zaopatrzone są w pętle indukcyjne. Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem przewodnikiem.
Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50
Teatr KTO mieści się w budynku w ciągu kamienic przy ul. Zamoyskiego 50. Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością jest w odległości około 50 m od wejścia bezpośrednio przy ulicy wzdłuż chodnika. Chodnik przy przejściach dla pieszych ma obniżone krawężniki. Najbliższy przystanek tramwajowy to „Smolki” znajduje się około 200m od teatru.
Wejście do budynku znajduje się na poziomie zero, drzwi szklane nie posiadają siłowników, gdyż mają zamontowane zabezpieczenia przeciwpożarowe (antypaniczne). Drzwi posiadają oznaczenie kontrastowe, bezpośrednio przy drzwiach znajduje się wideo-domofon w celu wezwania obsługi.
Kasa oraz szatnia znajdują się na wprost od wejścia w hallu głównym również na poziomie zero. Na posadzce nie ma kontrastowych ani wypukłych oznakowań informujących o drodze komunikacji.
Sala teatralna znajduje się na poziomie zero, do Sali można wjechać bez przeszkód wózkiem inwalidzkim. Widownia na Sali teatralnej jest mobilna i jej układ zależy od prezentowanego spektaklu, ale w każdym przypadku wyznaczone jest miejsce dla wózków inwalidzkich, o którym decyduje i informuje obsługa spektaklu. Do Sali prowadzą drzwi bezprogowe. Nie ma kontrastowych ani wypukłych oznaczeń przy drzwiach Sali teatralnej.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na poziomie zero.
Budynek posiada windę. Na piętrze I i II znajdują się biura teatru.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12
Najbliższy przystanek to “Teatr Bagatela” znajdujący się przy ulicy Karmelickiej.
Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie obiektu z psem asystującym.
Na ulicy Rajskiej mamy wyznaczone 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m, 50 m, 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.
Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową: posiada windę oraz szerokie przejścia między pomieszczeniami. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.
Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa. Wszystkie spektakle grane na sali widowiskowej są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach znajduje się przed trybunami na poziomie 0.
W budynku znajduje się również Sala Kinowa (poziom -1). Niestety nie jest ona dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchu, ponieważ nie ma możliwości udostępniania miejsc dla osób poruszających się na wózku. Istnieje jedynie możliwość wjechania na pierwszy poziom schodów na sali kinowej (ostatni rząd) i zajęcie miejsca na pierwszym skrajnym fotelu kinowym.
Obsługa Teatru zadba o Państwa wózek na czas trwania seansu i umieści go w bezpiecznym miejscu ze względu na bezpieczeństwo i przepustowość drogi ewakuacyjnej. Jeśli będą Państwo mieli konieczność skorzystania z wózka podczas seansu - obsługa jest cały czas do Państwa dyspozycji.
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26
Wejście od ul. M. Konopnickiej lub od ul. Sandomierskiej na parking Muzeum. Dostęp do lokalu poprzez schody lub podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Podejście strome, dla poruszających się na wózku wskazana pomoc osoby towarzyszącej. Nie ma przeszkód dla wstępu z psem asystującym. Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Hangar Czyżyny, os. 2 Pułku Lotniczego 26 a
Wskazówki dojazdu
•Najbliższy przystanek autobusowy: Stella - Sawickiego
•Najbliższy przystanek tramwajowy: Stella - Sawickiego
Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Obiekt nie posiada schodów ani progów, lokalizacja na jednym poziomie. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie punktowym Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma przeszkód dla wstępu z psem asystującym. Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 20
Budynek posiadający bariery architektoniczne. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie są zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. W budynku nie ma platformy przyschodowej. Budynek nie jest dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Nie ma toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie punktowym Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma przeszkód dla wstępu z psem asystującym. Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej, ul. Zyblikiewicza 1
Budynek posiadający bariery architektoniczne. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wejścia nie są zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. W budynku nie ma platformy przyschodowej. Budynek nie jest dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Nie ma toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie punktowym Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma przeszkód dla wstępu z psem asystującym. Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
KONTAKT:
W przypadku szczególnych potrzeb lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas.
Koordynatorka dostępności:
Barbara Zając
mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl
telefon/SMS: +48 604 483 402 lub +48 12 354 26 80