Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
08

października 2016 sobota

16.00

Małopolski Ogród Sztuki

Jaką rolę w odczytywaniu otwartych form muzycznych pełni intuicja? Czy improwizacja, rozumiana jako działanie "tu i teraz, bez przygotowania" jest pożądanym elementem w procesie realizacji kompozycji, czy też jej stosowanie, związane z dużą dozą nieprzewidywalności, jest niewskazane?  Jak instrumentalista powinien się szkolić do wykonywania "muzyki intuicyjnej"? Jak instrumentalista realizujący otwarte kompozycje (graficzne, tekstowe itd.) podchodzi do wskazówek, uwag i znaków od kompozytor, czy nadal czuje się odtwórcą, realizatorem jego wizji, czy też odczuwa wzrost swego znaczenia jako twórcy konkretnego dzieła muzycznego? Czy mamy w nowej muzyce do czynienie z autonomizacją instrumentalistów? 

Rozmówcy: Justyna Humięcka-Jakubowska (muzykolog), Renata Guzik (flecistka, pedagog), Robert Jędrzejewski (wiolonczelista, kompozytor)
Prowadzenie: Rafał Mazur

Miejsce

Małopolski Ogród Sztuki

Sprawdź na mapie

Placówka wpisująca się w krąg szeroko rozumianych centrów kultury. Dzięki swojej architekturze i wnętrzom stanowi obiekt nowoczesnych przestrzeni stwarzających możliwość prezentacji projektów artystycznych łączących rozmaite dziedziny sztuki. Wzorem trendów światowych jest to obiekt otwarty, którego przestrzenie są miejscem spotkań młodzieży, dzieci, osób niepełnosprawnych, osób starszych, a także profesjonalistów, artystów, twórców i miłośników sztuki.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera