Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
17

września 2018 poniedziałek


19:00

Centrum Kongresowe ICE Kraków: ICE S3

Koncert

Emigranci ✌ ✌

pasmo: EMNCPCJ | NPDLGŁŚĆ
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Bilety

Koncert-manifest brytyjskiego kwartetu Arditti niemal w całości opiera się na repertuarze polskich kompozytorek (Elżbieta Sikora, Hanna Kulenty, Barbara Buczek i Jagoda Szmytka). Za ich sprawą zjawisko emigracji, tak istotne we współczesnej Europie, znajdzie odbicie przede wszystkim w relacjach z pierwszej ręki: Sikora od początku lat 80. mieszka we Francji, Kulenty od lat 90. dzieli swój czas między Polskę a Holandię, a Szmytka niemal na stałe przebywa w Niemczech. Program uzupełniony o twórczość mieszkającego częściowo w kraju, częściowo w Salzburgu Bogusława Schaeffera i nieżyjącego już Romana Haubenstocka-Ramatiego, który z Krakowa wyemigrował do Austrii. Utwory te, będące pigułką historii muzyki drugiej połowy XX w., na stałe już wejdą do repertuaru tego prestiżowego zespołu.

Hanna Kulenty (PL/NL) – String Quartet No. 5 (2011) 14’
Roman Haubenstock-Ramati (PL/AT) – Pluriel (1991) 9’
Jagoda Szmytka (PL/DE) – means of transport (2018) 7’
Elżbieta Sikora (PL/FR) – Solo (1984) 12’
Bogusław Schaeffer (PL/AT) – Quartet No. 7 (1997) 17’
Barbara Buczek (PL) – II Kwartet smyczkowy "Transgressio" (1985) 9’
Irvine Arditti - skrzypce Arditti Quartet

 

Miejsce

Centrum Kongresowe ICE Kraków: ICE S3

Sprawdź na mapie

Centrum jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.