Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Podczas naszego festiwalu dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnościami. Poniżej znajdują się informacje o dostępności lokalizacji, w których odbywa się festiwal.

Koncerty w ramach Festiwalu Sacrum Profanum odbywają się w Cricotece oraz Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Obsługa widowni na miejscu udziela wszelkich potrzebnych informacji oraz, w razie potrzeby, służy pomocą.

CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

Cricoteka jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Przestrzeń Cricoteki jest dostępna dla osób o utrudnionym poruszaniu się. Osobom poruszającym się na wózku najłatwiej dostać się do budynku z placu Cricoteki, na który można wjechać po niewielkiej rampie od strony Kładki Bernatka (obok schodów prowadzących do głównego wejścia) oraz szerszy, ale bardziej stromy podjazd przy Starym Budynku. Na klatce schodowej jest winda prowadząca do kas i szatni na poziomie -1, do sal wystawowych i sali edukacyjnej na poziomie 3, oraz do kawiarni na poziomie 4.

Dostanie się do budynku głównym wejściem jest możliwe schodami, które są wyposażone w podnośnik dla wózków. W razie potrzeby skorzystania z tego wejścia kontakt do ochrony: 12 442 77 70, wew. 100. Osoba poruszająca się na wózku może dostać się w ten sposób do obiektu z pomocą pracownika obiektu lub asystenta.

Do sali teatralnej znajdującej się w Starym Budynku najłatwiej dostać się wejściem do biur od strony ul. Nadwiślańskiej (prosimy o wcześniejszy kontakt do koordynatora dostępności). Istnieje też możliwość skorzystania z wewnętrznego podnośnika schodowego przy pomocy pracownika ochrony.

Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na wszystkich piętrach – na poziomie -1, na poziomie 0 obok sali teatralnej, na 3. piętrze obok sali edukacyjnej, na 4. piętrze w kawiarni.

W recepcji budynku istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kontakt do koordynatorki dostępności:
Olga Curzydło, curzydlo@cricoteka.pl
tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wew. 121
Szczegóły na temat sposobu dotarcia do budynku dla osób niewidomych:
http://www.cricoteka.pl/pl/niepelnosprawnosc-wzroku/
Więcej informacji na temat dostępności Cricoteki: http://www.cricoteka.pl/pl/dostepnosc/

MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI, Scena MOS, ul. Rajska 12

DOJAZD DO BUDYNKU

Budynek znajduje się na ul. Rajskiej 12, w odległości ok. 500 m od przystanku „Teatr Bagatela”. Idąc ulicą Karmelicką należy skręcić w pierwszą przecznicę w lewo, budynek jest po lewej stronie ulicy.

PARKING

Na ul. Rajskiej wyznaczone są 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m , 50 m , 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.

TOALETA/SZATNIA/WINDA

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową: posiada windę oraz szerokie przejścia między pomieszczeniami. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.

KASA BILETOWA

Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa. Wszystkie spektakle grane na sali widowiskowej są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami znajdują przed trybunami na poziomie 0, jednorazowo możemy pomieścić 10 osób poruszających się na wózkach.

Osoba z niepełnosprawnością może wejść na widownię z psem przewodnikiem/psem asystującym. Osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Dominika Feiglewicz, posługująca się Polskim Językiem Migowym.
kontakt: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl
tel./SMS: 603 235 231 (pn - pt: 9.00 - 16.00)


W przypadku konieczności uzyskania informacji w formie nieopisanej powyżej, prosimy o kontakt:

Koordynator dostępności: Barbara Zając
T +48 12 354 26 80
+48 604 483 402
e-mail: barbara.zajac@biurofestiwalowe.pl