Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Mistrz Steve'a Reicha
Gideon Alorwoyie w Strefie Dyskomfortu!

2017-09-01

Gideon Alorwoyie wraz ze swoim zespołem i amerykańska grupa Mantra Percussion zaprezentują swoją twórczość podczas finału tegorocznej edycji Sacrum Profanum, który odbędzie się 1 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Profesor, kapłan ghańskiego kultu i najwyższy wódz regionu, a także nauczyciel Steve'a Reicha już niebawem pojawi się na scenie Sacrum Profanum. „Na koniec festiwalu usłyszymy program pokazujący wpływ muzyki afrykańskiej na amerykański minimalizm. Do Krakowa zaprosiliśmy wirtuoza instrumentów perkusyjnych z Ghany, profesora muzyki na Uniwersytecie Północnego Teksasu, Gideona Alorwoyie’a – to dla nas prawdziwy zaszczyt gościć inspiratora tej wielkiej zmiany w muzyce współczesnej” – mówi kurator Festiwalu Krzysztof Pietraszewski. Alorwoyie wraz ze swym zespołem i amerykańską grupą Mantra Percussion specjalizującą się w muzyce współczesnej wystąpi 1 października na scenie Sacrum Profanum. Usłyszymy między innymi utwór Drumming Steve’a Reicha zaprezentowany w kontekście tradycyjnej muzyki z Afryki, którą był inspirowany.

Gideon Alorwoyie wraz ze swoim zespołem i amerykańską grupą Mantra Percussion przedstawią wypełniony minimalizmem afrykańsko-amerykański program, który opracowano na przypadające w ubiegłym roku 80. urodziny Steve’a Reicha. Całość nawiązuje do 1970 roku, kiedy w twórczości kompozytora nastąpił przełom: podczas pobytu w Ghanie Reich miał możliwość studiować u Alorwoyie’a, a także poznać miejscowe techniki i polirytmie, które następnie zaimplementował w swoich kompozycjach. Pierwszym nowym utworem skomponowanym po powrocie z Afryki był Drumming – i to właśnie tę kompozycję usłyszymy w rozszerzonej interpretacji, z wplecioną afrykańską muzyką tradycyjną. Koncert „Afrykańskie reperkusje” przybliży słuchaczom moment przejścia, w którym pod wpływem niedawno poznanej kultury Reich dokonał zmiany w swojej metodyce twórczej – jej wpływ sięga dziś daleko poza jego dorobek, a nawet amerykański minimalizm. Usłyszeć jego utwory wykonywane na oryginalnych afrykańskich instrumentach, z towarzyszeniem tamtejszego tańca i w kontekście tradycyjnej muzyki, to tak, jakby w końcu usłyszeć ją w jej własnym domu.

UWAGA!

Z powodu nieprzewidzianych okoliczności koncert Africa Express In C Mali nie będzie mógł odbyć się w Krakowie. Koncert „Afrykańskie reperkusje” odbędzie się 1 października o 20.00. W programie tradycyjna muzyka afrykańska i utwory Steve’a Reicha – Four Organs, Drumming Part One i Music for Pieces of Wood (ar. David Cossin) w wykonaniu Gideona Alorwoyie’a, Gideon Alorwoyie African Ensemble i Mantra Percussion.

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Przypominamy także, że w programie Sacrum Profanum 2017 nastąpiły zmiany:

- Koncert „Rumuński spektralizm” (30.09) rozpocznie się o godzinie 20.00, a nie jak pierwotnie planowano o 18.00.
- Koncert „Post Indie Classical” (30.09) rozpocznie się o 18.00.
- Z przyczyn technicznych zmianie ulega godzina koncertu „Medytacje” (1.10), który zacznie się o 13.00.

Wszystkie osoby zainteresowane zwrotem biletów na koncert Africa Express in C Mali, w miejsce którego w programie Festiwalu Sacrum Profanum zaplanowano koncert „Afrykańskie reperkusje” proszone są o złożenie w miejscu, w którym dokonano zakupu, oryginału niewykorzystanego biletu wraz z paragonem fiskalnym, stanowiącym dowód zakupu. Dla osób zwracających bilety przygotowane będą formularze zwrotu, które należy własnoręcznie podpisać. O zwrot kosztów można ubiegać się do dnia 1 października 2017 r. do godz. 19.00.

Natomiast niezwrócone bilety na koncert „Africa Express in C Mali” zachowują ważność na koncert „Afrykańskie reperkusje”.

01.10.2017

Afrykańskie reperkusje

20.00

Koncert

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Bilety

Afrykańskie reperkusje

60 zł

strefa 1

40 zł

strefa 2

miejsca numerowane

Kup Bilet

Karnety

Karnet: Sacrum Profanum 2018

154 zł

11-17.09.2018

Bilet ulgowy

Karnet: Sacrum Profanum 2018

220 zł

11-17.09.2018

Bilet normalny

Kup karnet