Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
01

października 2017 niedziela

20.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Audytoryjna

Koncert

Africa Express In C Mali

Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Na finał finału wielokulturowy koncert będący manifestem tolerancji i kulturowej wspólnoty w czasach podsycania rasizmu i ksenofobii. Africa Express zaprezentuje In C Mali – to organizacja promująca kulturę afrykańską na Zachodzie, która zaprasza muzyczne tuzy Afryki do współpracy z gwiazdami alternatywy. Dotychczas współpracowali m.in. z Damonem Albarnem, Brianem Eno, André de Ridderem, czy Andi Tomą z Mouse on Mars. To w tym gronie i pod wodzą de Riddera opracowali klasyk amerykańskiego minimalizmu – In C Terry’ego RIley’a, którego mogliśmy już dwukrotnie posłuchać na festiwalu, w wersji klasycznej i na gitarową orkiestrę Utley’a, a teraz przefiltrowaną przez muzykę afrykańską z jej podziałami rytmicznymi i tradycyjnymi instrumentami. W Krakowie obok rdzenia afrykańskich muzyków z Bamako (Mali) na scenie zobaczymy specjalnych gości z Polski, których nazwiska przedstawimy już wkrótce. Terry Riley po wysłuchaniu In C Mali powiedział, że „czuje, jakby ta muzyka wróciła do swego domu”.

PROGRAM:

Terry Riley – In C (1964)

Africa Express

Miejsce

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Audytoryjna

Sprawdź na mapie

Centrum jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera