Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2022

Apartment House

Apartment House, londyńska grupa powstała w 1995 roku, wykonuje różne odmiany muzyki współczesnej i eksperymentalnej. Jej założycielem i kierownikiem jest wiolonczelista, kompozytor i improwizator Anton Lukoszevieze.

W 2011 Apartment House zaprezentowali muzykę Johna Cage’a w Queen Elizabeth Hall. W 2012 roku otrzymali prestiżowe wyróżnienie Royal Philharmonic Society Award for Outstanding Contribution to Chamber Music and Song. Grupa nagrywała m.in. dla radia BBC oraz rozgłośni w Danii, Szwecji, Niemczech, Austrii czy Francji.
Ich twórczość kierowana jest do różnych rodzajów publiczności. Występują nie tylko w tradycyjnych salach muzycznych i na festiwalach, ale też w kawiarniach czy galeriach. Oprócz zapoczątkowanych ponad 20 lat temu występów na światowych scenach, grupa prowadzi mniej tradycyjną działalność – jak eksperymentalny kurs we francuskich Pirenejach.