Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2022

Anthony Pateras

Anthony Pateras (1979) jest kompozytorem oraz wykonawcą, którego obecne prace koncentrują się na orkiestracji elektroakustycznej, czasowych halucynacjach i zjawiskach dźwiękowych.


Pateras występował wspólnie z Los Angeles Philharmonic, Australian Chamber Orchestra oraz orkiestrą BBC Symphony, komponował utwory na zamówienie GRM, Slagwerk Den Haag i Südwestrundfunk Baden-Baden, brał także udział w rezydencjach organizowanych przez ZKM, Akademie Schloss Solitude i La Becque, był także beneficjentem stypendiów Creative Victoria, Fundacji Iana Pottera oraz Fundacji Sidney Myer.
Artysta wydał ponad 40 albumów nakładem takich wytwórni, jak Tzadik, Editions Mego oraz Ipecac, współpracował z Mike’iem Pattonem, Chrisem Abrahamsem i Valerio Tricolim, występował gościnnie na płytach wydawanych przez wielu artystów i szereg zespołów, wśród których znaleźli się między innymi Oren Ambarchi, Sunn O))) i Fennesz, pracował także przy filmach z animatorką Pią Borg, producentem François Tétazem i krytykiem literackim Sylvère’em Lotringerem.


Oprócz występów solowych, Pateras wykonuje także muzykę elektroniczną w duetach z artystami takimi jak eRikm, Jérôme Noetinger i Maja Osojnik, a także oraz na fortepianie z zespołem North of North oraz w tercecie Pateras/Baxter/Brown. W latach 2012-2019 zredagował i wyprodukował 15 kolejnych wydań projektu tekstowo-muzycznego zrealizowanego nakładem wytwórni Immediata.