Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Festiwal Sacrum Profanum i „Warszawska Jesień” łączą siły.

2022-09-02

 

POŁĄCZENIA – to hasło tegorocznej, 65. Warszawskiej Jesieni. Połączenia budują – na przekór inżynierii społecznych podziałów. Wspólnie prezentujemy muzykę nieobojętną na zmagania z przynoszonymi zarówno przez wielkie procesy, jak i przez codzienność trudami życia i samotnością. Szukamy tych połączeń i zapraszamy Was na przedłużenie muzycznych eksperymentów i spędzenie drugiej połowy września w Warszawie na 65. odsłonie festiwalu „Warszawska Jesień.”

„Łączymy się z Festiwalem Sacrum Profanum.  Obu naszym festiwalom chodzi o to samo: artystyczną i kulturową przytomność wobec zmieniającego się świata.  Zmieniającego się na lepsze - dzięki ludzkiej kreatywności. Ale także ku gorszemu - kiedy brakuje rozeznania, poczucia współodpowiedzialności i gotowości do przeciwdziałania. Sacrum Profanum ma 20 lat. Tegoroczna odsłona krakowskiego festiwalu porusza temat  gatunków zagrożonych wyginięciem w różnorakim rozumieniu tego procesu.  Powiększamy więc wspólną przestrzeń oddziaływania zarówno tematycznie, jak i w kalendarzu, zapraszając na wydarzenia obu festiwali w złożeniu trwające od 2 do 24 września - z kilkudniową przerwą dla zebrania myśli i odnowy sił.” – przyznaje Jerzy Kornowicz, dyrektor festiwalu „Warszawska Jesień”   

„Zachęcając do zaangażowania, nawołując do dialogu, szukając p o ł ą c z e ń i wreszcie biorąc odpowiedzialność za kulturę, dajemy razem przykład - pracując nad ochroną muzycznych gatunków zagrożonych wyginięciem.” – dodaje Krzysztof Pietraszewski, dyrektor artystyczny Sacrum Profanum.

Do zobaczenia w Krakowie i w Warszawie!