Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Mikołaj Pałosz

Mikołaj Pałosz, niezależny wiolonczelista, improwizator i kompozytor, specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i awangardowej. Studiował na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest zdobywcą nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Konkursie Wiolonczelowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Występował na festiwalach: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Festiwalu Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza, Audio Art i Ad Libitum. Jest stałym członkiem Warszawskiej Grupy Cellonet pod dyrekcją Andrzeja Bauera. Jako członek zespołu wiolonczelowego Conjunto Ibérico siedzibą w Holandii, w latach 1998-2008 koncertował w Europie, Brazylii, Meksyku i USA. Jego solowa płyta Cellovator (DUX0628) ukazała się w 2008 roku. W ramach stypendiów twórczych Miasta Stołecznego Warszawy i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stworzył zbiór etiud Pretudes (2012) oraz kompozycje audiowizualne Dłubak Soundsystem (2012) i AVC (2016). Mikołaj Pałosz inicjuje powstawanie nowych dzieł i jest wykonawcą wielu premier, w tym utworów jemu dedykowanych.