Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Marta Śniady

Kompozytor, ur. 2 lutego 1986 roku w Pabianicach, działa w Łodzi i Wrocławiu. Ukończyła z wyróżnieniem kompozycję w klasie prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego (2010). Przez dwa lata kształciła się w ramach Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Łodzi.Brała udział m.in. w Międzynarodowych Kursach Muzyki Nowej Darmstadt oraz Międzynarodowych Letnich Kursach Kompozytorskich w Radziejowicach, podczas których kształciła się pod kierunkiem takich kompozytorów jak: Simon Steen-Andersen, Chaya Czernowin, Mark Andre, Rebecca Saunders i Johannes Kreidler..

Jej utwory były prezentowane w Polsce, Francji, Niemczech, Szwecji i Danii podczas takich festiwali jak np. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień”, Musica Electronica Nova, Frau Musica (Nova), Musica Moderna, Umami Live, Musica Privata, Pulsar, Klang, RAMA, Percussion Plus.  Pracowała z renomowanymi zespołami takimi jak: Kwartludium, EllettroVoce, Spółdzielnia Muzyczna, Orkiestra Muzyki Nowej, Ensemble Garage, Faces Ensemble oraz Duo van Vliet. Jest autorką muzyki instrumentalnej, scenicznej, elektroakustycznej; zajmuje się także muzyką audio-video.

W 2013 roku zdobyła I nagrodę na XI Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego w Krakowie. W 2016 roku Polskie Radio zgłosiło kompozycję aer na klarnet/klarnet basowy i orkiestrę na 63. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów we Wrocławiu. W 2017 roku została stypendystką programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce.

W 2015 roku obroniła doktorat w zakresie kompozycji w Akademii Muzycznej w Łodzi, a aktualnie kontynuuje swoją edukację w The Royal Academy of Music w Aarhus (Dania) w klasie Simona Steen-Andersena and Nielsa Rønsholdta w ramach Zaawansowanego Programu Solistycznego. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej w Łodzi na stanowisku adiunkta.