Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Gailė Griciūtė

Gailė Griciūtė jest kompozytorką, artystką dźwiękową oraz improwizującą pianistką z Litwy, zajmującą się szeroko pojętą muzyką oraz sztuką współczesną.


Gailė studiowała grę na fortepianie na Akademii Sibeliusa w Helsinkach, zgłębiała arkana sztuki pod kierunkiem Douglasa Gordona we frankfurckiej Städelschule, poznawała tajniki kompozycji w Akademii Muzycznej w Wilnie i przez rok uczyła gry na fortepianie w Bhutanie.


Artystka komponuje muzykę, współpracuje z artystami wizualnymi oraz improwizuje na fortepianie preparowanym. Niedawno założyła eksperymentalny duet Eye Gymnastics wraz z Viktoriją Damerell, który stanowi jeden z najbardziej interesujących zespołów litewskiej sceny artystycznej ostatnich kilku lat.