Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Andrew Dickinson

Andrew Dickinson pochodzi z Liverpoolu, w 2011 roku ukończył Royal Academy Opera School w 2011 roku. W 2014 roku wygrał UK Wagner Society Competition, oraz Maureen Lehane Competition w Wigmore Hall. Andrew dołączył do zespołu Deutsche Oper Berlin w marcu 2013 roku.

W najbliższych miesiącach zobaczyć go można w Billy Budd, Madame Butterfly, Salome, Die Liebe Danae i Die Egyptische Helena w Deutsche Oper Berlin, a także w A Midsummer Nights’ Dream w Hyogo Performing Arts Theatre w Japonii i w Messiah w Royal Festival Hall.

Do jego ostatnich ról należą Dancario w Carmen (Opera Szkocka), Hadji w Lakmé (Opera Holland Park), Tom Rakewell w The Rake’s Progress (Opera Bury Court), Gerhard w Gloria – A Pigtail (Bregenz Festspiel), Ernesto w Don Pasquale (Opera Project), George’a w The Crackle (ROH), Alberta w Albert Herring (Royal Academy), Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie (Bury Court Opera), Raoula de St Biroche w The Merry Widow (Opera Szkocka) i Ferrando w Così fan tutte (Clonter Opera).

Andrew śpiewał Messiah w Europie Środkowej i Wschodniej, między innymi w Katedrze Stephansdom w Wiedniu i Akademii Lizsta w Budapeszcie. Wykonywał także Requiem Mozarta w Royal Albert Hall, Grande Masse de Morts Berlioza w Katedrze Winchester, Mszę h-moll Bacha w Bolzano, Apostołów Elgara i Elijah Mendelssohna w Jordanie, War Requiem Brittena w Dunblane i Pasję św. Mateusza Bacha w Katedrze Canteburry.