Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Aaron Turner

Aaron Turner od 1995 r. działa jako muzyk, wokalista i grafik. Najbardziej znany jest jako gitarzysta i wokalista postmetalowej grupy Isis i zespołu SUMAC. Jednocześnie uczestniczy w licznych projektach muzycznych, takich jak Mamiffer, House of Low Culture, Jodis, Old Man Gloom, Lotus Eaters, Greymachine i Split Cranium. Ma na swoim koncie współpracę na scenie i w studio z takimi artystami jak: Masami Akita/Merzbow, Jussi Lehtisalo, Stephen O’Malley, Tim Hecker, Justin Broadrick, Daniel Menche, James Plotkin i wielu innych. Od ponad dwudziestu lat Turner koncertuje w różnych miejscach: od piwnic muzycznych i centrów młodzieży DIY po międzynarodowe festiwale, muzea i galerie. Jego działalność związana jest głównie z undergroundową sceną metalowa i hardkorową, często materializuje się także w wysoce abstrakcyjnych formach z wykorzystaniem procesów elektroakustycznej eksploracji, emocjonalnie zdyscyplinowanych improwizacji i technik kompozycyjnych obejmujących dłuższe formy. Przedmiotem szczególnego zainteresowania Turnera jest napięcie tworzone przez celowe zestawienie rozpoznawalnej/melodycznej struktury muzycznej piosenki zakłócanej fakturalnymi zabiegami i innymi „niemuzycznymi” dźwiękami. Jego muzyka przyjmuje wiele postaci, ale główny cel pozostaje ten sam – nadrzędne dążenie do tworzenia dźwięku, który wywołuje silne emocje słuchacza i wykonawcy.

Oprócz wielu muzycznych projektów Turner jest założycielem i dyrektorem artystycznym Hydra Head Records, wytwórni płytowej specjalizującej się w muzyce heavymetalowej i eksperymentalnej. Wspólnie z żoną, Faith Coloccia, Turner założył także wytwórnię SIGE Records, której zasadniczym celem jest wydawanie ich własnych utworów oraz utworów coraz szerszego kręgu współpracowników. Obecne i najbliższe projekty Turnera obejmują stałą współpracę z Williamem Fowlerem Collinsem – Thalassa, nowy projekt z Danielem Menche – NOX, współpracę z Keiji Haino SUMAC i komponowanie utworów na gitarę solo.