Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2021

Bilety na festiwal już w sprzedaży!

2021-09-08

Już dzisiaj do sprzedaży trafiają bilety na 19. edycję Festiwalu Sacrum Profanum. Tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się pod hasłem „Dojrzałość”, to naturalna kontynuacja programu z 2020 roku, czyli „Młodości”, ale w programie nie zabraknie również koncertów wpisujących się w obchody Roku Lema. Wszystkie koncerty w ramach Sacrum Profanum odbędą na żywo z publicznością, a sam festiwal potrwa od 29 września do 3 października 2021 w Krakowie. Bilety są dostępne na www.kbfbilety.krakow.pl

W tym roku do znanych lokalizacji koncertów – takich jak ICE Kraków czy Teatr Łaźnia Nowa – dołączają również te mniej oczywiste: gmach Muzeum Narodowego oraz Aula Akademii Muzycznej w Krakowie. W programie znalazł się także koncert, którego lokalizacja pozostanie nieznana do ostatniej chwili. „Akordy ezoteryczne” – recital Martyny Zakrzewskiej prezentujący twórczość wybitnej Barbary Buczek, której utwory przez wiele lat uchodziły za niemożliwe do wykonania – odbędzie się jako „secret show” z limitowaną liczbą wejściówek!

W repertuarze tegorocznej, 19. już edycji festiwalu zestawiamy młodą belgijską kompozytorkę Mayę Verlaak z Olivierem Messiaenem, alternatywno-awangardowego gitarzystę, producenta i kompozytora Jima O’Rourke’a z Igorem Strawińskim, a także konceptualną twórczynię i kuratorkę Ryoko Akama z Antonem Webernem. W taki sposób – na bazie trzech muzycznych tradycji: klasycznej, współczesnej i awangardowej – zbudowaliśmy program kolejnego koncertu: Trzy kolory.Jego tytuł nie jest przypadkowy – to nawiązanie wprost do twórczości i symboliki Krzysztofa Kieślowskiego. Z kolei w koncercie ~dojrzałość nową kompozycję Olego Hübnera zainspirowaną czasem izolacji, pandemii, przyspieszonym dojrzewaniem w obliczu wyzwań oraz domową sonosferą zestawimy z klasykami muzyki współczesnej, takimi jak Pauline Oliveros czy La Monte Younga. Otwarcie festiwalu to natomiast Purifiction (komunikowane wcześniej jako „3_100”) -spektakl Katarzyny Kalwat z muzyką Agaty Zubel,którego pokaz w ramach Festiwalu Sacrum Profanum jest pokazem przedpremierowym.

Koncertami LEM: Lapidarna Ekspresja Moderny oraz Summa Lemmologiae festiwal Sacrum Profanum włącza się również w obchody setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. W roku poświęconym temu wyjątkowemu twórcy obok wydarzeń literackich, naukowych czy filozoficznych nie może też zabraknąć propozycji muzycznych. Przygotowane specjalnie dla Sacrum Profanum dwa programy z premierowymi kompozycjami wykonają na żywo zespoły proMODERN oraz Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble z sopranistką Joanną Freszel.

19. edycja Sacrum Profanum to także kilka ważnych jubileuszów. W koncercie Muzyka Niedawna obok Agaty Zubel oraz Pawła Szymańskiego wybrzmi również utwór Pawła Mykietyna, jednego z najważniejszych żyjących polskich kompozytorów. W 2021 roku Mykietyn świętuje 50. urodziny, a my chcemy tę rocznicę odnotować na festiwalu – stąd w programie Chóru Polskiego Radia jego najnowsza kompozycja. Zamówiony przez chór Chorał i kanon zostały oparte na wierszu Leyli Daryoush o zawiedzionej nadziei na nowe życie i rozpaczy matki nad stratą dziecka, napisanym do powstałej wcześniej melodii z finału spektaklu Wieczór Trzech Króli w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Na finał festiwalu zapraszamy na kolejny jubileusz, tym razem Arditti Quartet, który zagra specjalny rocznicowy koncert zatytułowany Arditti Quartet 47 ½ Anniversary. Usłyszymy wyłącznie kompozycje napisane dla Ardittich, co więcej absolutnie najważniejsze w ich dorobku wykonawczym lub najbliższe ich sercom. Już same nazwiska kompozytorek i kompozytorów – Neuwirth, Saunders, Paredes, Ligeti, Xenakis i Lachenmann – zapowiadają niezapomniany wieczór z tym, co najlepsze w muzyce współczesnej.

Na festiwal zapraszają Miasto Kraków i KBF.

Karnety festiwalowe w cenie 150 zł oraz bilety na poszczególne koncerty w cenach od 30 do 50 zł są dostępne na KBF : BILETY

 

 

Bilety

Sacrum Profanum
Kup Bilet

Karnety

WSZYSTKIE KONCERTY SACRUM PROFANUM 2020 DOSTĘPNE PRZEZ ROK OD PREMIERY

ZOBACZ CAŁY FESTIWAL SACRUM PROFANUM 2020 TYLKO NA PLAY KRAKÓW

KARNET

150 zł

Nie obejmuje spektaklu Purification i koncertów Akordy Ezoteryczne i ~dojrzałość.

Kup karnet