Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023
30

września
sobota


18.00

Nowohuckie Centrum Kultury

Koncert

Post Indie Classical

Ten koncert jest próbą zdefiniowania, uchwycenia, a może nawet ukonstytuowania nowej estetyki – post indie classical? Muzyka powstała w opozycji do czasem nazbyt przewidywalnej muzyki współczesnej, ale i przeestetyzowanej i podążającej koleinami indie classical, pisana przez nieakademików ze świata muzyki niezależnej. Ten koncert będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – do momentu zgaszenia świateł i jego rozpoczęcia, nikt nie będzie wiedział czego właściwie się spodziewać. Wszystkie utwory będą wykonane przez Spółdzielnię Muzyczną premierowo, właśnie powstają na zamówienie Sacrum Profanum. Swoją autorską wizję muzyki komponowanej na instrumenty zaprezentują Faith Coloccia i Aaron Turner (Mamiffer, Sumac) – prywatnie małżeństwo pianistki i gitarzysty, wokalistów, grafików i kompozytorów muzyki pełnej melancholii, plasującej się pomiędzy ambientem a kameralistyką; Aidan Baker (Nadja) – multiinstrumentalista, płodny twórca wielu estetyk, w tym przede wszystkim ambientu, drone, shoegaze i kraut-rocka; Toby Driver (Kayo Dot) –wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor muzyki na przecięciu awangardy, jazzu i prog-metalu, Mika Rättö i Jussi Lehtisalo (Circle, Pharaoh Overlord) – wokalista i basista grający wszystko od heavy metalu przez improwizowaną awangardę aż po avant-rock oraz Paweł Kulczyński (Wilhelm Brass) – specjalizujący się w syntezatorach modularnych, połamanych rytmach i instalacjach dźwiękowych (m.in. zeszłoroczny Shibboleth).

PROGRAM / 140'

Aidan Baker – An Instance of Rising (2017) [premiera światowa]
Paweł Kulczyński – Sokushinbutsu (2017) (ar. Piotr Peszat) [premiera światowa]
Faith Coloccia, Aaron Turner – Metapatterning for Constellation (2017) (ar. Eyvind Kang) [premiera światowa]
Toby Driver – Through the Arm to Magma (2017) [premiera światowa]
Mika Rättö, Jussi Lehtisalo – Polkuauto (2017) (ar. Eyvind Kang) [premiera światowa]

Mika Rättö, Jussi Lehtisalo – głos
Toby Driver – gitara elektryczna
Mateusz Rusowicz – dyrygent
Spółdzielnia Muzyczna

Koncert w całości zamówiony przez festiwal Sacrum Profanum

Miejsce

Nowohuckie Centrum Kultury

Sprawdź na mapie

Nieustannie nakręca kulturę i pomaga odkrywać talenty, nie tylko nowohuckie! Nowohuckie Centrum Kultury to miejsce, które stymuluje aktywność mieszkańców Krakowa i okolic poprzez działania o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, proponując odbiorcom w każdym wieku dziesiątki sposobów na rozwój umiejętności, jak i indywidualnej wrażliwości artystycznej.