Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023
04

listopada
środa


20:00
online

Muzyka i sport

KUP BILET
Grywalizacja, e-sport są już naturalnym rozwinięciem tradycyjnego sportu i dostarczają nie mniej emocji obserwującym. Świat sportu jest też nie mniej inspirujący od tego wirtualnego. Muzyka i sport to niekonwencjonalna próba uchwycenia związków między tymi dyscyplinami, która akcentuje cielesny i performatywny wymiar muzyki. Wątek sportu, etosu sportowej rywalizacji, wysiłku, fizyczności, treningu, przygotowania, sparingu, wyciszenia i skupienia jest środkiem ciężkości i osią tematyczną utworów. Usłyszymy dwie nowe kompozycje, napisane przez Dominika Strycharskiego i Karola Nepelskiego. Oba utwory powstały w oparciu o sportowe doświadczenia kompozytorów i przełożenie ich na proces pisania kompozycji, czy techniki wykonawcze. Strycharski do swojego nowego utworu podszedł z ringu bokserskiego (kickboxer jest piątym, gościnnym wykonawcą kompozycji), Nepelski natomiast z pływalni. Repertuar uzupełnia utwór Jennifer Walshe zadedykowany Antonowi Lukoszevieze, w którym nauka jazdy na desce jest immanentną częścią procesu uczenia się tego konceptualno-tekstowego utworu. Jaki inny zespół, jeśli nie Kwartludium miałby podjąć taką rękawicę?

Karol NepelskiMusicathlon na 4 wykonawców z video i elektroniką (2020) 15' [premiera światowa]
Dominik StrycharskiBox of Boxing na 4 wykonawców i kickboxera (2020) 15’ [premiera światowa]
Jennifer WalsheTHIS IS WHY PEOPLE O.D. ON PILLS /AND JUMP FROM THE GOLDEN GATE BRIDGE (2004) 15’

Wykonawcy:

  • Dominik Strycharski - kickboxer
  • Kwartludium

Kompozycje Karola Nepelskiego i Dominika Strycharskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów “Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


Koncert współorganizowany przez Kwartludium Foundation for New Music.