Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023
01

października
niedziela


20.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Audytoryjna

Koncert

Afrykańskie reperkusje

Gideon Alorwoyie wraz ze swoim zespołem i amerykańska grupa Mantra Percussion zaprezentują specjalny afrykańsko-amerykański program z minimalizmem, który opracowano na przypadające w ubiegłym roku 80. urodziny Steve’a Reicha. Całość nawiązuje do 1970 roku, kiedy w twórczości kompozytora nastąpił przełom: w trakcie pobytu w Ghanie Reich miał szansę studiować u Alorwoyie’a miejscowe techniki i polirytmie, które zaimplementował w swych kompozycjach. Pierwszym nowym utworem był Drumming, którego pierwszą część usłyszymy w rozszerzonej interpretacji, z wplecioną afrykańską muzyką tradycyjną. Koncert Afrykańskie reperkusje przybliży słuchaczom ten moment przejścia, w którym pod wpływem afrykańskiej kultury Reich dokonał zmiany w swojej metodyce twórczej: jej wpływ sięga dziś daleko poza jego dorobek, a nawet amerykański minimalizm. Usłyszeć jego utwory wykonywane na oryginalnych afrykańskich instrumentach, z towarzyszeniem tamtejszego tańca i w kontekście tradycyjnej muzyki Afryki, to tak, jakby w końcu usłyszeć ją w jej własnym domu.

PROGRAM / 60'

Gideon Alorwoyie – tradycyjna muzyka afrykańska
Steve Reich – Four Organs (1970)
Gideon Alorwoyie – tradycyjna muzyka afrykańska
Steve Reich – Drumming Part One (1970-71)
Steve Reich – Music for Pieces of Wood (1973) [wersja na dwa zestawy perkusyjne, ar. David Cossin]
Gideon Alorwoyie – tradycyjna muzyka afrykańska

Gideon Alorwoyie – instrumenty perkusyjne
Gideon Alorwoyie’s ensemble
Mantra Percussion

Miejsce

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Audytoryjna

Sprawdź na mapie

ICE Kraków jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym najwyższe standardy akustyki. W tej sali koncertowej nie umknie Ci ani jedna nuta.