Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2022

Edukacja

Materiały edukacyjne

Wierzymy, że kluczem do świadomego uczestnictwa w kulturze jest, prowadzona od najmłodszych lat, edukacja kulturalna. Dlatego też podczas naszych największych wydarzeń prowadzimy wiele działań o charakterze edukacyjnym, w tym przygotowujemy specjalne konspekty lekcji powiązane tematycznie z wybranymi festiwalami.

Dwa dostępne do pobrania scenariusze powstały z okazji tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum. Ich autorami są małopolscy nauczyciele, a treść jest zgodna z podstawą programową. Tegoroczna edycja festiwalu Sacrum Profanum organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe skupiona jest wokół zagadnień dojrzałości.

Pierwszy materiał, skupiający się właśnie na temacie dojrzałości, to propozycja scenariusza zajęć lekcyjnych dla przedmiotów: język polski, godzina wychowawcza, a konspekt przewidziany dla uczniów szkół podstawowych wprowadza perspektywę równouprawnienia płci.

Jeśli jesteście Państwo nauczycielami lub edukatorami zapraszamy do wykorzystania tych dokumentów. Mamy nadzieję, że będą one dodatkową inspiracją w Państwa pracy z dziećmi i młodzieżą.
Odkryj Kraków i muzykę współczesną!

Czy wiekowy Kraków może zaskoczyć najmłodszych? Czym muzyka współczesna różni się od muzyki dawnej? Czy w koncertach np. Spółdzielni Muzycznej mogą uczestniczyć dzieci? Na czym kiedyś i na czym obecnie słucha się muzyki? Z pomocą przychodzi specjalna edycja kart „Odkryj Kraków”, gdzie otwieramy drzwi do… Festiwalu muzyki współczesnej Sacrum Profanum.

I tak jak twórcy i wykonawcy festiwalu poszukują nowych i ciekawych współbrzmień, tak i my, równie ciekawi, zapraszamy Was do udania się na poszukiwanie dźwięków.

Przekonajcie się sami, jak brzmi nasze miasto, jaki kolor ma muzyka i co to takiego jest fonograf.

Podążajcie za wskazówkami, szukajcie nowych ścieżek, budujcie swoją drogę i sprawcie, by Kraków i muzyka współczesna odkryły przed Wami całe swoje piękno i bogactwo!