Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble

Bodźcem dla grupy krakowskich muzyków do powołania Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble był udział w Międzynarodowych Letnich Kursach Muzyki Nowej (EWCM) w Darmstadt w programie dla młodych zespołów. Jeszcze w trakcie wspomnianych kursów artyści mieli zaszczyt dzielić scenę z muzykami reprezentującymi tak znane grupy, jak Ensemble Modern czy Ensemble Garage.

Spółdzielnia Muzyczna reprezentowana jest przez zbiór muzycznych indywidualności. Każdy z członków prowadzi równocześnie własną działalność artystyczną i może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami na polu sztuki muzycznej. To, co ich łączy, to chęć eksplorowania muzyki współczesnej we wszelkich jej przejawach gatunkowych, z różnych okresów i z różnych kultur muzycznych. Spółdzielnia Muzyczna reinterpretuje muzykę już odkrytą i ugruntowaną, jak i rzuca światło na tę, która wciąż czeka na swój czas. Wspólnym celem artystów Spółdzielni Muzycznej jest wykonywanie muzyki w takiej formie, jaka pozwoli rozwijać się zarówno wykonawcom, jak i słuchaczom.

Do najważniejszych festiwali, w których Spółdzielnia brała udział, zaliczają się Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Audio Art, Musica Moderna, NeoArte. Syntezator Sztuki oraz aXes – Triduum Muzyki Nowej.