Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Paweł Malinowski

Kompozytor urodzony w 1994 roku. Interesuje się przede wszystkim rekompozycją zastanego materiału muzycznego w różnych kontekstach, estetyce kampowej i zwyczajnych opowieściach o życiu codziennym.

Laureat Grand Prix 58. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda (2017), w grudniu 2017 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów. W 2019 roku jego utwór Robotron reprezentował Polskie Radio podczas 66. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów. W sezonie 2020/21 współpracował z London Philharmonic Orchestra w ramach programu LPO Young Composers.

Jego utwory wykonywane były na takich festiwalach, jak Sacrum Profanum (Kraków), Ferienkurse für Neue Musik (Darmstadt), Wawel o zmierzchu (Kraków), Pulsar Festival (Kopenhaga), Ostrava Days (Ostrawa), Örebro Contemporary Music Festival (Örebro) , Musica Electronica Nova (Wrocław). Współpracował z takimi zespołami, jak Airborne Extended, Orkiestra CORda Cracovia, Friction Quartet, Hashtag Ensemble, Momenta Quartet, NJYD, Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble.

Obecnie kontynuuje studia doktoranckie z kompozycji pod kierunkiem prof. Wojciecha Widłaka w Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie (magister) oraz studiował kompozycję (MMus) pod kierunkiem Juliany Hodkinson, Nielsa Rønsholdta i Simona Steena-Andersena w Królewskiej Akademii Muzycznej w Aarhus.