Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2024

Jussi Lehtisalo

Jussi Lehtisalo, ur. w 1973 roku, jest fińskim basistą heavymetalowym, a także ambitnym wokalistą i twórcą piosenek. W 1991 roku założył grupę Circle, inspirowaną muzyką heavymetalową. Prowadzi także wytwórnię Ektro Records, w której wydaje własną muzykę oraz nagrania z kręgu lewicowego rocka i metalu – między innymi Faust i Acid Mothers Temple.

Od 1994 r. Circle – główny projekt muzyczny Lehtisalo – zaowocował wydaniem już 40 albumów. Powtórzenia, które są charakterystycznym elementem jego twórczości, występują we wszystkich, jednak różnice pomiędzy albumami są niekiedy zadziwiające.

Jussi Lehtisalo zrobił sobie przerwę w działalności w hardrockowej grupie Circle, poszukując środków wyrazu dla swych nastrojów w twórczości solowej. Efektem tego jest powstanie albumu Rotta – wzruszających melodii prowadzących słuchacza przez uliczki i puby ukryte w zaułkach rodzinnego miasta Lehtisalo, Pori.