Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Joseph Kubera

Już od trzydziestu lat pianista Joseph Kubera znany jest jako wybitny interpretator muzyki współczesnej. Wśród jego ostatnich projektów jest nagranie wideo Music of Changes Cage’a dla szwajcarskiej telewizji RSI i występy solowe na obchodach setnej rocznicy urodzin Cage’a w Nowym Jorku, Bostonie i Filadelfii. Występował jako solista na takich festiwalach jak Tectonics Festival New York, Warszawska Jesień, berliński festiwal Inventionen i Praska Wiosna. Współpracował też ściśle z takimi legendarnymi kompozytorami jak John Cage, Morton Feldman, La Monte Young i Robert Ashley. Larry Austin, Michael Byron, Anthony Coleman, Elliott Sharp, David First, Alvin Lucier, Roscoe Mitchell i „Blue” Gene Tyranny komponowali utwory specjalnie dla niego. Na zaproszenie Cage’a odbył wiele tras koncertowych z Cunningham Dance Company. Ostateczne wersje utworów Music of Changes i Concert for Piano and Orchestra zostały nagrane w jego wykonaniu. Kubera uhonorowany został nagrodami National Endowment for the Arts i Foundation for Contemporary Arts.

Jest jednym z najważniejszych członków S.E.M. Ensemble, DownTown Ensemble i orkiestry Ostravska Banda. Występował także z wieloma nowojorskimi zespołami i orkiestrami, w tym Steve Reich and Musicians i Filharmonią Brooklyńską. Nagrania Kubery można usłyszeć na płytach wytwórni Wergo, Albany, New Albion, New World, Lovely Music, O.O. Discs, Mutable Music, Cold Blue i Opus One.

Strona internetowa: www.josephkubera.com