Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Dieserud/Lindgren

Zespół Dieserud/Lindgren założony został przez aktorkę Hanne Dieserud i scenografkę Christinę Lindgren. Zespół wystawia opery i przedstawienia muzyczne dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, często wyruszając w trasy objazdowe.

Dieserud i Lindgren wystawiają spektakle, w których najmłodsi i dorośli uczestniczą na takich samych warunkach; niczego nie trzeba wyjaśniać, by je rozumieć. To serie wydarzeń, przedstawione spokojnie i z humorem. Dieserud i Lindgren są zdania, że dzieci mogą odbierać złożone konstrukcje i kompozycje na równi z dorosłymi. Artystki stymulują ciekawość widza, oferując poważne doświadczenie i wyraźną obecność na scenie. Przedstawienia odwołują się do wszystkich zmysłów i do fascynacji tym, co nieznane. Grupa Dieserud/Lindgren współpracuje z kompozytorami Mają Ratkje i Julianem Skarem. Platformą współpracy jest przeplatanie się aspektów wizualnych, dźwiękowych i wykonawczych. Dźwięk, ruch i materia to trzy wymiary tej samej sprawy.

Przedstawienia gościły w dwunastu krajach w 160 miejscach w Europie i USA. Jak dotąd odbyło się już 800 przedstawień, gromadzących 40 000 widzów.