Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2024

Aidan Baker

Aidan Baker jest klasycznie wykształconym multiinstrumentalistą. Jego podstawowym instrumentem jest gitara elektryczna. Wykorzystując przetworzone i alternatywne metody gry na gitarze oraz rozmaite efekty elektroniczne, Baker tworzy muzykę głównie w nurcie ambientowym/eksperymentalnym, inspirując się także muzyką rockową, elektroniczną, klasyczną i jazzem. Wydał wiele płyt solowych i w ramach projektów grupowych — wśród nich projekt dreamsludge w duecie Nadja. Nagrywa w niezależnych wytwórniach, takich jak Gizeh Records, Important Records, Alien8 Recordings oraz we własnej wytwórni Broken Spine Productions. Jest także autorem tomików poezji.

Baker uczestniczył w wielu trasach koncertowych na całym świecie. Występował m.in. na międzynarodowych festiwalach: FIMAV, SXSW, Incubate, Unsound i Mutek.

Baker urodził się w Toronto, obecnie mieszka w Berlinie.