Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2024

Aaron Turner

Aaron Turner jest muzykiem i artystą znanym przede wszystkim jako gitarzysta i wokalista metalowych zespołów SUMAC i Isis.

Muzyk uczestniczył w szeregu projektów, takich jak House of Low Culture, Jodis, Old Man Gloom, Mamiffer i wielu innych, współpracując w toku swojej kariery w występach na żywo oraz w nagraniach studyjnych z takimi artystami, jak m.in. Masami Akita, Caspar Brötzmann, Stephen O'Malley, Keiji Haino, Justin Broadrick, Tashi Dorji, Daniel Menche, Kevin Martin / The Bug, Tim Hecker, James Plotkin.

W ciągu trwającej przeszło dwadzieścia lat aktywności scenicznej, artysta występował w wielu miejscach, od piwnic po międzynarodowe festiwale, muzea oraz galerie. Ogromny wpływ na twórczość muzyka wywarło jego zaangażowanie w podziemną scenę metalową i hardcore, które wielokrotnie uwidacznia się w jego muzyce w postaci wysoce abstrakcyjnych form wykorzystujących procesy elektroakustycznej eksploracji, improwizacji i kompozycji długich form muzycznych. Poza udziałem w szeregu projektów muzycznych, Turner jest założycielem i dyrektorem artystycznym wytwórni Hydra Head Records, wydającej przede wszystkim ciężkie brzmienia oraz muzykę eksperymentalną.


Niedawno artysta i jego partnerka Faith Coloccia założyli wytwórnię SIGE Records, w ramach której wydają swoje własne produkcje, a także utwory współpracujących z nimi artystów. Lista aktualnych projektów Aarona Turnera obejmuje występy na żywo i nagrania studyjne z zespołem SUMAC, solowe występy i nagrania, prace w studio z artystami takimi jak Jon Mueller, Thalassa (we współpracy z Williamem Fowlerem Collinsem) oraz praca w ramach projektów muzycznych Mamiffer oraz Old Man Gloom.