Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2022

Sacrum Profanum pod lupą

2021-01-21

Zachęcamy Was do udziału w ankiecie przygotowanej przez pomysłodawców projektu FestiVeristies, którego KBF jest partnerem nie-akademickim. Wyniki badań pomogą nam skuteczniej promować różnorodność, spójność i solidarność społeczną. Prosimy o Wasz głos i dziękujemy za poświęcony nam czas.

FestiVersities - to porównawcze studium festiwali muzycznych jako miejsc umożliwiających spotkania z różnorodnością kulturową. Uczestnictwo w festiwalach jest współcześnie ważnym przejawem konsumpcji kulturowej w Europie. Przestrzenie festiwalowe mają potencjał umożliwiający łączenie ludzi i umacnianie tolerancji, ale jednocześnie mogą także utrwalać różnego rodzaju nierówności i wykluczenie społeczne. Pomysłodawcy projektu zamierzają poznać sposoby definiowania kulturowej różnorodności i modele zarządzania nią oraz zbadać, w jaki sposób różnorodność ta (w aspekcie społeczno-kulturowym, etnicznym, rasowym, płciowym, etc.) przejawia się w kontekście festiwali muzycznych w Europie. Przedmiotem analizy będą nie tylko zjawiska obserwowalne na scenie i wokół niej, ale także wszystko to, co dzieje się obok, „za kulisami”. Aby poznać i zrozumieć złożony proces organizacji festiwalu - od planowania do realizacji, konieczne będzie przyjęcie różnych perspektyw, oddanie głosu różnym aktorom działającym w festiwalowej przestrzeni: organizatorom, przedstawicielom obsługi festiwalowej, artystom, publiczności, lokalnej społeczności.

Polska część projektu, którą kieruje dr Karolina Golemo, dotyczy, między innymi, roli festiwali muzycznych jako przestrzeni spotkania Polaków z kulturową odmiennością, definiowania europejskości i wizerunku Polski w Europie, szans i barier dla dialogu międzykulturowego, a także postrzegania różnorodności w kontekście nierówności społecznych i relacji centrum-peryferie.

ANKIETA - wersja pl

ANKIETA - wersja en