Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
01

października 2017 niedziela

18.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Teatralna

Koncert

Muzyczka / Samotność dźwięków

Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Cykl Muzyczek Henryka Mikołaja Góreckiego ma ogromny potencjał do improwizacji, a jeśli skorzystają z niego sprawni interpretatorzy, to musi wydarzyć się coś niepowtarzalnego. Na warsztat wezmą je polscy muzycy z różnych estetyk (Roginski, Mikołaj Pałosz, Kamil Szuszkiewicz i Kuba Sokołowski) oraz Adrien Lambinet (którego fenomenalnej gry słuchaliśmy rok temu na koncercie Ictus Ensemble) pod dyrekcją artystyczną Evana Ziporyna, klarnecisty znanego publiczności z koncertów Bang On A Can All-Stars. Zmierzą się z twórczością pomnikowego kompozytora, z szacunkiem, ale nie nabożnie. Po przerwie zamiast improwizacji opartych na kompozycji będą improwizacje do kompozycji elektronicznych w wykonaniu Tomasza Stańki. W repertuarze klasyki wczesnej elektroniki polskiej, w tym jedyny powstały w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia utwór Stańki pt. Serial. To utwór na taśmę i partię improwizowaną trąbki. W podobny sposób zostaną zaprezentowane dwa inne utwory – Nokturn Eugeniusza Rudnika i Solitude of Sounds Tomasza Sikorskiego to utwory czysto elektroniczne, ale światowej klasy trębacz zgodził się na żywo do nich zaimprowizować. To wyjątkowy koncert, w którym usłyszymy wczesną twórczość mistrza i sentymentalną podróż w futurystyczną przeszłość.

PROGRAM:

Henryk Mikołaj Górecki – Muzyczka I op. 22
Henryk Mikołaj Górecki – Recitativa i ariosa „Lerchenmusik” op. 53
Henryk Mikołaj Górecki – Muzyczka IV „Koncert puzonowy” op. 28
***
Tomasz Sikorski – Solitude of Sounds
Tomasz Stańko – Serial
Eugeniusz Rudnik – Nokturn

Evan Ziporyn – klarnet, kierownictwo artystyczne
Adrien Lambinet – puzon
Raphael Rogiński – gitara elektryczna
Kamil Szuszkiewicz – trąbka
Mikołaj Pałosz – wiolonczela
Kuba Sokołowski – fortepian
***
Tomasz Stańko – trąbka

Miejsce

Centrum Kongresowe ICE Kraków: Sala Teatralna

Sprawdź na mapie

Centrum jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera