Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
27

września 2017 środa

19.00

Teatr Ludowy

Niewidomy i bezdomny Wiking Szóstej Alei – Moondog, czyli Louis Thomas Hardin urodził się w 1916 roku, w wieku 16 lat stracił wzrok, ale już rok później rozpoczął naukę gry na skrzypcach i wiolonczeli. W 1943 roku przybył do Nowego Jorku by przez następnych 30 lat wieść życie ulicznego dziwaka i stopniowo zyskując sławę wśród miejscowej artystycznej bohemy, zwłaszcza jazzowej. Jego znakiem rozpoznawczym był strój wikinga i hełmem z ogromnymi rogami. Zbudował również kilka instrumentów muzycznych, najbardziej znanym jest „trimba”. Muzyka tworzona przez tego ekscentryka zachwycała nie tylko przechodniów, lecz także Philipa Glassa, Janis Joplin, Artura Rodzińskiego – polskiego dyrygenta czy Charliego Parkera. Dwa francuskie zespoły – Dedalus i Muzzix stworzyły program poświęcony Moondogowi w związku z 100. rocznicą urodzin Hardina, przypadającą na rok ubiegły. Album Round the World of Sound pokazuje kompozytora jako dalekiego potomka Bacha czy Monteverdiego, dlatego jego utwory prezentowane są jako cykl madrygałów.

PROGRAM:

Invocation (instrumental)
Bells are Ringing
What´s the Most Exciting Thing
All is loneliness
Stamping Ground
(instrumental)
Why spend a dark night with you?
Coffee Beans
Down is up
Theme
(instrumental)
Nero´s Expedition
With my wealth
Maybe
Witch of Endor
Be a Hobo
Trees against the sky
New Amsterdam
Bird’s Lament
(instrumental)
Imagine
Behold
Sparrows
Heimdall Fanfare
(instrumental)

Dedalus Ensemble
Muzzix Ensemble

Miejsce

Teatr Ludowy

Sprawdź na mapie

Pierwszy teatr w Nowej Hucie. Utworzony w 1955 roku miał być darem socjalistycznej władzy dla ludu robotniczego. Jego główna siedziba mieści się w budynku, który jest czołowym przykładem architektury socrealistycznej. Wbrew pierwotnym założeniom promowania klasyki dramatu wśród robotników, stał się jedną z najbardziej nowatorskich scen w kraju. Aktualnie repertuar Teatru Ludowego jest różnorodny i składają się na niego komedie, klasyka polska i europejska, współczesna dramaturgia oraz przedstawienia dla dzieci.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera