Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
06

listopada
piątek


18:00
Warsztaty

Jak brzmi Kraków?

pasmo:
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Zabawa dźwiękowa i warsztaty muzyczne dla dzieci.Skąd się bierze dźwięk? Jakie posiada cechy? Po co nam szum? Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas warsztatów muzycznych przeznaczonych dla dzieci i ich dorosłych opiekunów.

Podczas spotkania zaprosimy do wspólnej zabawy dźwiękami oraz zachęcimy do aktywnego słuchania. Z nadesłanych nagrań odgłosów ulicy i miasta nasz dźwiękowy specjalista stworzy małą kompozycję muzyczną. Spróbujemy wspólnie rozpoznać nagrane odgłosy, a następnie odsłuchamy skomponowanego z nadesłanych nagrań utworu. Nauczymy się również w jaki sposób wykorzystać dostępne programy komputerowe do zabawy dźwiękami i które funkcje okażą się szczególnie przydatne podczas samodzielnego tworzenia kompozycji z różnych odgłosów.