Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
02

października 2016 niedziela

16.30

Małopolski Ogród Sztuki

Warsztaty

Glissando: Muzyka eksperymentalna jako konceptualna

Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań

Wydawać by się mogło, że konceptualizm – jako prąd, tendencja artystyczna – nigdy nie zaistniał w muzyce współczesnej. Konceptualizm kojarzony jest przede wszystkim ze sztukami wizualnymi, a jego źródła wywodzą się przecież z obszaru muzyki. Zainteresowanie konceptualizmem w ostatnich latach zdaje się stopniowo wzrastać, co obserwowalne jest zarówno w kręgach darmstadtskich, jak i w gronie artystów związanych z szeroko pojętą tradycją cage’owską (grupa Wandelweiser, scena postredukcjonistyczna), a nawet klubową. Chcielibyśmy podjąć temat konceptualizmu rozumianego jako działania, których domeną są eksperymenty artystyczne stawiające sobie za cel przewartościowanie kwestii ontologicznych, epistemologicznych i etycznych. Przyjrzyjmy się tendencjom konceptualnym w klubach, salach koncertowych oraz innych przestrzeniach. Zastanówmy się, czym jest konceptualna piosenka, symfonia czy opera.

Rozmówcy: Łukasz Kozak, Barbara Bogunia (Glissando)
Prowadzenie: Paweł Szroniak

Miejsce

Małopolski Ogród Sztuki

Sprawdź na mapie

Placówka wpisująca się w krąg szeroko rozumianych centrów kultury. Dzięki swojej architekturze i wnętrzom stanowi obiekt nowoczesnych przestrzeni stwarzających możliwość prezentacji projektów artystycznych łączących rozmaite dziedziny sztuki. Wzorem trendów światowych jest to obiekt otwarty, którego przestrzenie są miejscem spotkań młodzieży, dzieci, osób niepełnosprawnych, osób starszych, a także profesjonalistów, artystów, twórców i miłośników sztuki.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera