Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2021
03

października
niedziela


17:00

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Konceptualizm, performatyka, absurd, persyflaż, nawiązanie, zapożyczenie, przeładowanie, żart – wydawać się może, że to definicja muzyki nowej młodego pokolenia kompozytorek i kompozytorów, że taka właśnie jest nowa dyscyplina czy post-internet. Nie jest to novum w muzyce, nowe nurty nie powstają w próżni i oderwaniu od poprzednich. Razem z Ensemble Kompopolex chcemy to prześledzić i pokazać na przykładzie zestawienia kompozycji z ostatnich lat z utworami z poprzednich pięciu dekad.

Punktem wyjścia jest nowa kompozycja Olego Hübnera dla tria – zainspirowana czasem izolacji, pandemii, przyspieszonym dojrzewaniem w obliczu wyzwań oraz domową sonosferą. Uzupełniają ją: plądrofoniczna #00f6 Kelley Sheenan, wokalna i igrająca z przeszłością we speak Neo Hülckera i przewrotna c_ut|e #2 Marty Śniady – przedstawicielek i przedstawicieli jednego pokolenia, którzy prezentują jednakże różne style i podejścia do materii muzycznej. W kontekście umieściliśmy wychodzący od wsłuchania się w otoczenie Rock Piece Pauline Oliveros, dowcipne i kolażowe Geräusche Caroli Bauckholt, graficzne i nawiązujące do stylu Muzyki Centrum Assemblages Marka Chołoniewskiego oraz wybrane pozycje tekstowych Kompozycji 1960 La Monte Younga, które stanowią swoistą klamrę dla całego programu.

La Monte Young – Composition 1960 #7 (1960) 5’
Carola Bauckholt – Geräusche (1992) 4’
Neo Hülcker – we speak na trio (2019) 15’ (polska premiera)
Pauline Oliveros – Rock Piece (1979) 5’
La Monte Young – Composition 1960 #13 (to Richard Huelsenbeck) (1960) -4’
Marta Śniady – c_ut|e #2 na trio (2017) 12’
Marek Chołoniewski – Assemblages dla konkretnych wykonawców (1975) 12’
Ole Hübner – trauma und zwischenraum 3 na trio (2021) 15’ (światowe prawykonanie)
La Monte Young – Composition 1960 #10 (to Bob Morris) (1960) 5’

Wykonawcy:
  • Ensemble Kompopolex
gościnnie
  • Marek Chołoniewski – elektronika

Występ zespołu Kompopolex Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Zamówienie utworu Olego Hübnera zostało sfinansowane dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
 

Miejsce

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Sprawdź na mapie

Centrum jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.