Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
14

września 2018 piątek


19:00

Małopolski Ogród Sztuki

Koncert

Doing By Not Doing ✌ ✌ ✌

pasmo: EMNCPCJ | NPDLGŁŚĆ
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Bilety

Sztuka transkrypcji muzyki i komunikowania jej pomiędzy twórcą i wykonawcą była inspiracją do powołania zespołu GGR Betong. Zespół powstał by wykonać utwór Zbigniewa Karkowskiego - w hołdzie zmarłemu w 2013 roku kompozytorowi. Radykał mieszkał i tworzył w Gothenburgu w latach 80. Jego lokalni twórcy postanowili oddać mu cześć. Koncert okazał się sukcesem a przez to niejednorazowym wydarzeniem. Zespół konsekwentnie buduje repertuar noisowych kompozycji pisanych specjalnie z myślą o nich lub dokonuje transkrypcji utworów innych estetyk na ich specyficzną modłę (np. utwór Pauline Oliveros).

 


Pauline Oliveros (US) – Bottoms Up 1_RMX (1966) [premiera polska]
Tetsuo Furudate (JP) – Below The Demarcation (2003-05) [premiera polska]
Lina Järnegard (SE) – New Piece (2018) [premiera światowa]
Zbigniew Karkowski (PL) – Doing By Not Doing (2002) [premiera polska]
Ruta Vitkauskaite (LT) – Kragraga (2016) [premiera polska]
Lasse Marhaug (NO) – The Great Silence (2003) [premiera polska]
   GGR Betong

Koncert bezpłatny!Miejsce

Małopolski Ogród Sztuki

Sprawdź na mapie

Małopolski Ogród Sztuki to placówka wpisująca się w krąg szeroko rozumianych centrów kultury. Dzięki swojej architekturze i wnętrzom stanowi obiekt nowoczesnych przestrzeni stwarzających możliwość prezentacji projektów artystycznych łączących rozmaite dziedziny sztuki.

Wzorem trendów światowych jest to obiekt otwarty, którego przestrzenie są miejscem spotkań...