Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
06

października 2019 niedziela


19:00

SPATiF

Koncert

Avant Art meets Sacrum Profanum meets Bocian Records

pasmo: Wydarzenia towarzyszące
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
3X SOLO: Bill Orcutt / Aaron Turner / Mick Barr

Mamy wielką przyjemność przedstawić wyjątkowy projekt, jaki odbędzie się dzięki współpracy Avant Art Festival, festiwalu Sacrum Profanum, wydawnictwa Bocian Records oraz warszawskiego klubu SPATiF. Podczas jednego wieczoru wystąpi przed nami trzech niezwykłych, amerykańskich gitarzystów - Bill Orcutt, Aaron Turner oraz Mick Barr, którzy zmierzą się z własną interpretacją muzyki eksperymentalnej w solowych, skrajnie różnych stylistycznie wystąpieniach.

Bill Orcutt - gitarzysta, ikona amerykańskiego noiseu i muzyki eksperymentalnej, jest znany z gry na gitarze w hardcorowo / free jazzowej grupie Harry Pussy. Po wielu latach przerwy wrócił do muzyki z solowym albumem A New Way To Pay Old Debts wydanej w 2009 roku. Inspirowana repertuarem jazzowym i tradycją amerykańskiej piosenki muzyka Orcutta jest odarta do nagości, co szczególnie podkreśla jej fizyczny aspekt.

Aaron Turner - gitarzysta i wokalista znany z nieistniejącego już ISIS i nadal aktywnych Sumac i Mamifer, legend amerykańskiego post-metalu. Dla nas ma szczególne znaczenie z uwagi na współpracę z tak ważnymi dla nas artystami, jak Keiji Haino, Kevin Martin, Caspar Brötzmann, Stephen O'Malley czy Justin Broadrick. Od ponad dwóch dekad Aaron Turner stoi w pierwszej linii artystów o inteligentnym i wizjonerskim spojrzeniu na ciężką muzykę eksperymentalna.

Mick Barr - nowojorski gitarzysta i kompozytor rozdarty pomiędzy światem metalu, free impro oraz współczesną klasyką, w precyzyjnym stylu z ostrymi krawędziami buduje pędzące i wciągające kompozycje. I ten komentarz to wystarczająca rekomendacja dla tego muzyka, znanego min. z niezwykłego zespołu Kralice.

Udział Micka Barra i Aarona Turnera jest możliwy dzięki współpracy Avant Art Festival z Bocian Records i festiwalem Sacrum Profanum, na którym kilka dni wcześniej Mick Barr i Aaron Turner wystąpią podczas koncertu HOUSE OF LOW CULTURE z premierowymi utworami.