Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
28

września 2017 czwartek

18.00

Cricoteka

Dyskusja

Krótka historia Małego Paryża

Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań

Florian jest już dobrze znany polskiemu czytelnikowi, przede wszystkim za sprawą Małych palców i  napisanej wspólnie z bratem powieści wspominkowej Starszy brat, młodszy brat. Ostatnią jego powieścią, która ukazała się w Polsce, są Dni króla. To wspaniała opowieść, w której pierwsze skrzypce gra nie, jak sugerowałby tytuł, książę Karol – władca Zjednoczonych Księstw Mołdawii i Wołoszczyzny – lecz stolica rodzącej się wówczas współczesnej Rumunii. To bezsprzecznie złote dni Bukaresztu, a także okres, który nie trwał może długo, ale pozostawił trwały, do dziś zauważalny ślad.


Dyskusja: Filip Florian
Prowadzenie: Łukasz Wojtusik, Radosława Janowska-Lascar

UWAGA: Spotkanie prowadzone w jęz. polskim i rumuńskim

Miejsce

Cricoteka

Sprawdź na mapie

Cricoteka zajmuje się organizacją wystaw, sympozjów, spektakli, warsztatów i spotkań oraz wydaje publikacje poświęcone sztuce. Jej siedzibą jest „opakowana” w nowoczesną konstrukcję dawna elektrownia w Podgórzu. Sale wystawowe zawisły tu nad dachem historycznego budynku, a z położonej na najwyższej kondygnacji kawiarni można podziwiać panoramę miasta rozciągającego się po drugiej stronie Wisły. Kolejne odsłony stałej wystawy prezentują najważniejsze idee w twórczości Tadeusza Kantora. Obiekty teatralne, rekwizyty, szkice, fotografie z kolekcji Cricoteki oraz towarzyszące im filmy i zapisy spektakli dają obraz następujących po sobie etapów rozwoju jego teatru. Organizowane są tu także nawiązujące do dziedzictwa artysty czasowe wystawy sztuki współczesnej.

Fot. Stormann&Webber


Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera