Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
12

września 2018 środa

17:00

Arteteka

Spotkanie otwarte

Rozmowa "Fragile": DOING BY NOT DOING

pasmo: Wydarzenia towarzyszące
Dodaj wydarzenie do swojej listy zainteresowań
Wraz z rozwojem technologii nagrywania i odtwarzania dźwięku pojawiły się w XX wieku formy tworzenia muzyki, korzystające z przypadku, nieprzewidzianych okoliczności i spontanicznego, nieprzygotowanego działania. Akt prezentowania muzyki nie wymaga obecnie ani konieczności przygotowania utworu, ani udziału żywych muzyków. Na festiwalach muzycznych pojawiają się instalacje umożliwiające przypadkowym przechodniom tworzenie utworów/zdarzeń dźwiękowych, a w ramach nurtu field recordings powstają nagrania audiosfery, które są „utworami” bez kompozytora. Kto zatem tworzy muzykę, gdy nie ma twórcy? Być może nikt jej nie tworzy, a jednak ona powstaje? A może być i tak, że wcale nie trzeba jej tworzyć, a jedynie słuchać? 

Rozmówcy: Rafał Mazur, Beniamin Głuszek, Marcin Barski 
Prowadzenie: Tomasz Gregorczyk

Miejsce

Arteteka

Sprawdź na mapie

Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mieści się w Małopolskim Ogródzie Sztuki (wejście od ulicy Szujskiego). W zbiorach znajdują się e-booki, e-czasopisma, audiowizualia (płyty muzyczne i filmowe, audiobooki) oraz książki i czasopisma wydane w tradycyjnej formie. Tutaj również swoje miejsce mają bogate zbiory Małopolskiego Studia Komiksu oraz Czytelnia Liberatury, a w wkrótce będzie udostępniona cyfrowa kolekcja street artu.