Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal
30

września 2017 sobota

13.00

Muzeum Inżynierii Miejskiej

W koncercie przygotowanym przez Antona Lukoszevieze i jego zespół Apartment House usłyszymy kompozycję Femenine, którą świat ponownie mógł usłyszeć dopiero w tym roku, kiedy odnalezione nagranie w wykonaniu kompozytora i S.E.M. Ensemble ujrzało światło dzienne na entuzjastycznie przyjętej przez The Wire płycie. Na szczęście znalazły się także nuty, a program tego południowego koncertu dopełni utwór o nietypowej notacji, dużej swobodzie interpretacyjnej i znamiennym tytule Buddha.

PROGRAM / 75'

Julius Eastman – Femenine (1974) [polska premiera]
Julius Eastman – Buddha (1984) [polska premiera]

Apartment House

Za zgodą i licencją udzieloną przez Gerry’ego Eastmana w imieniu Eastman Music Publishing Co.

Miejsce

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Sprawdź na mapie

Muzeum mieści się w najstarszej krakowskiej zajezdni tramwaju konnego i elektrycznego, która powstawała etapami pod koniec XIX i w początkach XX wieku. Doskonale zachowany kompleks budynków przy ul. św. Wawrzyńca pozwala prześledzić rozwój komunikacji miejskiej w Krakowie od wprowadzenia tramwaju konnego w 1882 roku, poprzez tramwaj elektryczny, po autobusy, które pojawiły się w latach 20. XX wieku. W zabytkowej hali można podziwiać kilkanaście historycznych wagonów tramwajowych. Wszystkie są sprawne i w letnie niedziele obsługują specjalną Krakowską Linię Muzealną nr 0. Pozostałe stałe wystawy poświęcone są historii motoryzacji w Polsce, rozwojowi inżynierii miejskiej w Krakowie, dziejom krakowskiego drukarstwa od XV wieku, a przeznaczona dla dzieci i młodzieży interaktywna prezentacja zbudowana wokół koła pomaga uzmysłowić sobie związki różnych dziedzin nauki i życia. Muzeum organizuje także wystawy czasowe, warsztaty i wydarzenia popularyzujące wiedzę na temat nauki i techniki oraz prowadzi plenerowy Ogród Doświadczeń na terenie Parku Lotników Polskich.

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera