Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Poczuj muzykę na własnej skórze!

2016-09-29
Jeden festiwal, mnogość form wyrazu artystycznego. Do koncertów, oper, performansów, projekcji i wystawy dołącza instalacja dźwiękowa! Od 1 do 8 października, pomiędzy 10.00 a 20.00, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki dla wszystkich, zarówno z biletami jak i bez nich, dostępna będzie instalacja Shibboleth. Dzięki niej możecie poczuć alchemię muzyki współczesnej na własnej skórze. I to dosłownie!

Praca Shibboleth Pawła Kulczyńskiego to kapsuła o kształcie dwunastościanu foremnego, zawierająca 5 głośników umieszczonych sferycznie wokół słuchacza i głośnika niskotonowego dużej mocy, który zarazem pełni rolę siedziska wewnątrz bryły, przenosząc niskie częstotliwości bezpośrednio na kościec odbiorcy.

Jest to zarazem instrument syntezy dźwięku przestrzennego oparty o bicie serca, jak i hiper-ambisoniczna przestrzeń odsłuchowa. Słuchacz staje się w niej nie tylko wykonawcą, ale również częścią instrumentu, częścią głośnika, częścią procesu stawania się dźwięku. Shibboleth wchodzi w interakcję z pulsem przekazywanym z opaski założonej na nadgarstek odbiorcy. Odtwarzana w środku kompozycja na żywo reaguje na odczyt, a interaktywność instalacji czyni z odbiorcy jej współtwórcę. Esencja sensualizmu!

Kurator: Daniel Brożek

Foyer Małopolskiego Ogrodu Sztuki
1-8.10.2016 r., godz. 10.00 - 20.00