Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Zeitkratzer

Grupa założona w 1999 roku przez Reinholda Friedla. Składa się z dziewięciu muzyków rozproszonych po Europie: od Amsterdamu przez Londyn po Oslo. Ich sesje nagraniowe odbywają się w Berlinie.

Członkowie grupy specjalizują się w różnych gatunkach muzycznych: od muzyki improwizowanej, przez eksperymentalnego rocka i pop, po noise i ambient. Poszczególni członkowie grupy byli honorowani m.in. Niemiecką Nagrodą Jazzową, stypendiami, a także zleceniami państwowymi. Zeitkratzer szczyci się niezależnością od instytucji i wiernością swoim gustom.

Z grupą współpracowali m.in.: Helmut Oehring, Keith Rowe (AMM), Radu Malfatti, Nicolas Collins, Jim O’Rourke, Merzbow, John Duncan, Pluramon aka Marcus Schmickler, Bernhard Guenter, Alvin Curran, Lee Ronaldo (Sonic Youth) and Elliott Sharp.

Wydają muzykę we własnej oficynie Zeitkratzer Records.