Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Yukiko Shinozaki

Japońska tancerka i choreografka mieszkająca w Brukseli.

Uczyła się baletu w Tokio i tańca nowoczesnego na Portland State University. W 1992 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, a następnie, w roku 1997, do Brukseli, gdzie pracowała dla firmy Damaged Goods należącej do Meg Stuart. Od 2000 roku skupiła się na własnych produkcjach. Często współpracuje z Heinem Avdalem. Obecnie artyści działają pod skrzydłami organizacji fieldworks vxw z Brukseli. Występowali w wielu krajach Europy i Azji, a także w Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Libanie.

Do jej najczęściej wystawianych produkcji należą: „nothing's for something” (2012), „Field Works-office” (2010), „Field Works-hotel” (2009), „you are here” (2008) – wszystkie we współpracy z Heinem Avdalem – i „Inner Horizon” (2005, we współpracy z Christelle Fillod).