Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Ruth Wall

Występuje jako solistka, a także jako element ensembli kameralnych, a także w kolaboracji z innymi muzykami, artystami i tancerzami. Występowała w Kings Place, Monza Milan, Spiral Hall Tokyo, Liquid Rooms Edinborough, The Stage Gateshead i Union Chapel w Londynie. Pracowała w takich ensemblach jak Three Strange Angels, New Nois, Regular Music i Orkiestra Koncertowa BBC.

Ruth wygrała wiele nagród, w tym John Ireland Prize, oraz Laurence Davies Memorial Award. Pracowała u boku kilku uznanych brytyjskich kompozytorów, w takich jak Howard Skempton, Laurence Crane, Gabriel Jackson i Peter Maxwell Davies, rozbudowując repertuar utworów na harfę celtycką. Jej pierwszy album solowy – The Uncommon Harp – wydany został w grudniu 2004 roku.

Ruth komponuje i wykonuje własne kompozycje na harfie – jej muzyka grana był w programach Packet of Seeds BBC Radio 3, oraz Classic Serial BBC Radio 4. Pracowała z reżyserem teatralnym Calem McCrystal, w 2003 roku napisała muzykę do filmu The Freak, który dostał nagrodę dla najlepszego filmu niemego na festiwalu First Light Film. Poza harfą komponowała dla BBC Singers, Philharmonia Orchestra, oraz festiwali Cheltenham i Spitalfields, a także pracowała jako prezenter w BBC Radio 3.