Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Reinhold Friedl

Reinhold Friedl urodzony w 1964 roku, od 1987 roku mieszka w Berlinie. Założyciel i kierownik zespołów Piano-Inside-Out i Zeitkratzer.

Studiował grę na fortepianie u Renate Werner, Alana Marksa i Alexandra von Schlippenbacha oraz matematykę i muzykologię w Stuttgarcie i Berlinie. Razem z profesorem Behrendsem prowadził seminarium „Muzyka i matematyka” na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Friedl pracował jako kurator dla centrum sztuki współczesnej Podewil w Berlinie i kierował Off-ICMC (Międzynarodowa Konferencja Muzyki Komputerowej) w Berlinie (2000). Był członkiem jury Ars Electronica i Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie.