Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Nadia Sirota

Skrzypaczka Nadia Sirota jest znana przede wszystkim za jej wyjątkowe, ekspresyjne wykonania, charyzmę i współpracę z artystami – Nico Muhly, Danielem Bjarnasonem, Velgeirem Sigurðssonem, Judd Greenstein, Marcosem Balterem, oraz Missy Mazzoli. Jej debiutancki album First Things First (wydany przez New Amsterdam Records), był uznany za płytę roku przez New York Times, jej kolejna płyta Baroque (Bedroom Community i New Amsterdam) została określona jako “piękna muzyka, o klasę lepsza niż cokolwiek, co usłyszycie w tym roku” przez stronę PopMatters SPINMedia.

W tym sezonie Nadia będzie wykonywać premierowe pokazy nowego koncertu, napisanego dla niej przez jej wieloletniego współtwórcę – Nico Mulhy. Ukaże się także jej podcast – Meet the Composer – na Q2 Music, który będzie eksplorował prace żyjących kompozytorów, przez wywiady i puszczaną muzykę. W 2010 roku ASCAP nagrodził ją Deems Taylor Award w dziedzinie Programów Radiowych i Internetowych za jej ostatni program na Q2 Music.

Nadia należy do yMusic, Alarm Will Sound i ACME, a swojego talentu użyczała także w koncertach i nagraniach takim artystom jak Grizzly Bear, Jónsi i Arcade Fire. W 2013 roku wygrała Nagrodę Meadows Uniwersytetu Southern Methodist, przyznawaną młodym artystom i teoretykom muzyki, którzy zdobywają uznanie na świecie. Edukację zdobyła w Juilliard School, gdzie występowała jako współzałożyciel zespołu AXIOM, współtworzyła New Music Project, a także stworzyła program Julliard Plays Julliard dla studentów kompozycji i młodych wykonawców. Po otrzymaniu głównej nagrody w zawodach koncertowych Juilliard 2005, Nadia wykonała Der Schwanendreher Hindemitha z dyrygentem Marinem Alsopem i Juilliard Orchestra w Alice Tully Hall. Jako muzyk kameralny Nadia współpracowała z Josephem Kalichsteinem, Itzhakiem Perlmanem, Silk Road Ensemble, a także członkami Kronos Quartet, Chiara Quartet i Peabody Trio.