Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

musikFabrik

Zespół musikFabrik cieszy się reputacją jednego z wiodących zespołów specjalizujących się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Już w nazwie, tłumaczonej jako „fabryka muzyki”, zawarta jest idea ciągłego poszukiwania innowacji, która przyświeca jego członkom. Typowe dla działalności tego zespołu międzynarodowych solistów jest ciągłe poszukiwanie nowych form wyrazu. Istotne założenia stanowią: łączenie współczesnych form komunikacji, interdyscyplinarność projektów, stosowanie alternatywnych form prezentacji. Ważnym elementem koncertów musikFabrik jest również interakcja z publicznością. Dzięki nietuzinkowemu profilowi oraz wysokiemu poziomowi artystycznemu przedsięwzięć, musikFabrik jest jednym z najwyżej ocenianych zespołów na świecie – partnerem, z którym podejmują współpracę najwięksi współcześni kompozytorzy i dyrygenci. Długa jest lista wybitnych osobowości świata muzycznego, z którym współpracował zespół – to m.in.: Louis Andriessen, Stefan Asbury, Sir Harrison Birtwistle, Mauricio Kagel, Helmut Lachenmann, Zsolt Nagy, Emmanuel Nunes, Peter Rundel, Rebecca Saunders, Wolfgang Rihm czy Hans Zender.
Wytężona praca zakładająca ścisłą kooperację z kompozytorami owocuje przeszło 100 koncertami w roku w całej Europie, częstymi nagraniami dla stacji radiowych, a także produkcją własnych nagrań. musikFabrik regularnie występuje w ramach cyklu musikFabrik im WDR.