Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Mick Barr

Mick Barr- eksperymentalny gitarzysta i kompozytor z Nowego Jorku, który łączy w swojej muzyce światy metalu, swobodnej improwizacji i współczesnej muzyki klasycznej, spinając je klamrą swojego zawiłego i zarazem szorstkiego stylu gry.


Barr buduje oszałamiające, zbliżone do transowych formy, a każde dotknięcie gitary przez muzyka wydobywa z niej wibrujące, przenikliwe tony. Jego niezwykła dbałość o szczegóły widoczna w procesie zmieniania brutalności w piękno zachwyca, ale i stanowi pewnego rodzaju wyzwanie.


Artysta współpracował z amerykańskim zespołem blackmetalowym Krallice, duetami Orthrelm i Crom-Tech, prezentował także swoje solowe utwory w ramach projektów Ocrilim oraz Octis, a ponadto intensywnie udzielał się w przedsięwzięciach innych artystów – dzięki temu ma na swoim koncie już ponad 100 nagrań płytowych.