Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum 2023

Melvyn Poore

Melvyn Poore działa jako instrumentalista, kompozytor i pedagog muzyczny. Już jako czterolatek rozpoczął naukę gry na eufonium, następnie uczył się gry na fortepianie, a w wieku dwunastu lat wybrał grę na tubie. Studiował muzykę na Uniwersytecie w Birmingham. Porzucił pracę archeologa na rzecz kompozycji i wykonawstwa muzyki współczesnej. Przez pewien czas piastował stanowisko dyrektora w Birmingham Arts Laboratory, gdzie organizował koncerty i prowadził warsztaty. W Arts Lab Music wydawał partytury współczesnych kompozytorów brytyjskich. W latach 1979-1986 roku występował z wieloma zespołami – Cambrian Brass Quintet, Barry Guys London Jazz Composers Orchestra, Georg Gräwes Grubenklangorchester, Wolfgang Fuchs’ King Übü Orchestrü, Radu Malfattis Ohrkiste, Contraband, European Tuba Quartet, English Tuba Consort i English Gamelan Ensemble. Przez sześć miesięcy był kompozytorem-rezydentem w angielskim Lincoln. Od 1989 roku interesuje się elektroakustycznymi możliwościami tuby. Przez trzy lata (1989-1991) – piastował stanowisko Research Assistant w Salford College of Technology. W latach 1992-1994 występował gościnnie w Instytucie Muzyki i Akustyki w Centrum Sztuki i techniki Medialnej (ZKM) w Karlsruhe w Niemczech. W latach 1993-1995 wykładał gościnnie w Royal College of Music w Londynie. Był współzałożycielem zespołu Zeitkratzer, występował także jako solista z rozmaitymi orkiestrami (m.in. BBC Symphony, Bournemouth Symphony, NDR Symphonie Orchester).

Od dwudziestu lat jest aktywnym członkiem Ensemble Musikfabrik – z siedzibą w Kolonii w Niemczech – pełniąc w zespole także funkcję sound designera. Do jego najnowszych osiągnięć należy nauka gry na zaadaptowanej gitarze w odtworzonym przez zespół kompletnym instrumentarium Harry’ego Partcha oraz udział w wykonaniach muzyki tego kompozytora.

Jego najważniejsze obecne projekty obejmują książkę na temat tuby, badania nad materiałami i działalność pedagogiczną oraz pracę z tubą o podwójnej czarze głosowej.