Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Maniucha Bikont

Urodzona w 1986 roku śpiewaczka i muzyczka, antropolożka kultury, uczestniczka badań terenowych w Polsce, Ukrainie, Białorusi, Rosji i Zadniestrzu. Gra na tubie, akordeonie, klarnecie. Członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi.

Współtworzy duet Maniucha i Ksawery, kapelę Tęgie Chłopy, zespół Niewte, Dziczka, Z lasu i inne. Współpracuje z improwizatorami i muzykami jazzowymi z Izraela, Japonii, Ukrainy i Rosji.

Autorka muzyki do filmów Marcela Łozińskiego, Wojtka Smażowskiego. Wykonuje utwory Zbigniewa Karkowskiego, Aleksandra Kościówa, Agnieszki Stuglińskiej i innych współczesnych kompozytorów. Występowała we Francji, w Grecji, Indiach, Izraelu, Japonii, Litwie, Niemczech, Norwegii, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii. Jej płyta “Oj borom borom” została nagrodzona prze Polskie Radio.