Cookies Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji. Zamknij
Sacrum Profanum Festiwal

Małgorzata Walentynowicz

Laureatka I Nagrody 37. edycji Gaudeamus Interpreters Competition w Amsterdamie i I Nagrody w konkursie The Yvar Mikhashoff Trust for New Music w Buffalo (NY, USA). Otrzymała także nagrodę Letnich Kursów Nowej Muzyki w Darmstadt za doskonałość interpretacji. Nominowana do nagrody Classical:NEXT Innovation Award 2017 w Rotterdamie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia w zakresie interpretacji muzyki współczesnej pod kierunkiem Nicolasa Hodgesa.

Działalność koncertowa pianistki skupia się wokół wykonawstwa muzyki najnowszej. Jej repertuar obejmuje utwory od początków serializmu po kompozycje najmłodszej generacji twórców, wykorzystujące multimedia i elementy sztuki performance. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz z zespołami kameralnymi (Ensemble Garage z Kolonii i LUX:NM z Berlina).

Występowała podczas najbardziej cenionych festiwali muzyki współczesnej, m.in. na Festiwalu Warszawska Jesień, MaerzMusik, Ultraschall w Berlinie, Acht Brücken – Festiwalu Filharmonii w Kolonii, Dniach Muzyki Kameralnej w Witten, Rainy Days – Festiwalu Filharmonii w Luxemburgu, NOW! – Festiwalu Filharmonii w Essen, ISCM World New Music Days w Polsce i Słowenii, Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt, Musica Electronica Nova i Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Tzlil Meudcan w Tel Awiwie. Koncertowała w USA na zaproszenie Harvard Group for New Music z Uniwersytetu Harvarda, Uniwersytetu w Louisville oraz Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign.
 Jako solistka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Radiowej, Sinfonii Iuventus, Orkiestry Muzyki Nowej, Illinois Modern Ensemble i Ensemble Neofonia.

Dokonała nagrań dla polskich i niemieckich rozgłośni radiowych oraz wytwórni WERGO, Bôłt Records, DUX. Otrzymała Nagrodę Niemieckich Krytyków Fonografii 1/2017 za płytę nagraną z zespołem LUX:NM dla wytwórni GENUIN Classics.Mieszka w Gdańsku i w Kolonii.

www.mwalentynowicz.com